سایت عکس و سرگرمی
قیمت سوئیچ شبکه
قیمت سوییچ
قیمت سوئیچ
قیمت گوشی سامسونگ
قیمت پاور بانک
قیمت گوشی موبایل
دوربین مداربسته
قیمت پرینترهای اچ پی
قیمت چاپگر
قیمت پرینتر
رک سرور
قیمت ups
قیمت یوپی اس
قیمت مانیتور
قیمت مادربرد
لپ تاپ
قیمت مودم تی پی لینک
قیمت مودم دی لینک
قیمت سوئیچ سیسکو
قیمت سوئیچ
قیمت آلین وان
قیمت لپ تاپ ایسر
قیمت لپ تاپ اچ پی
قیمت لپ تاپ لنوو
قیمت لپ تاپ ایسوس
قیمت نوت بوک
قیمت لب تاب
قیمت لپ تاپ
قیمت هارد سرور
قیمت رم سرور
قیمت سرور اچ پی
خرید سرور
قیمت سرور
close
دريافت مباني نظري حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بي آر تي، پاركينگ، ايستگاه مرجع فايل آنلاين دانلود مستقيم مباني و پيشينه نظري,دانلود فصل دوم پايان نامه,دانلود پاورپوينت ,طرح توجيهي ,فايل گزارش كاراموزي ,كارت ويزيت 6,كارت ويزيت5,كارت ويزيت4,پايان نامه ,پروژه مالي رشته حسابداري مرجع فايل آنلاين دانلود مستقيم مباني و پيشينه نظري,دانلود فصل دوم پايان نامه,دانلود پاورپوينت ,طرح توجيهي ,فايل گزارش كاراموزي ,كارت ويزيت 6,كارت ويزيت5,كارت ويزيت4,پايان نامه ,پروژه مالي رشته حسابداري .

مرجع فايل آنلاين دانلود مستقيم مباني و پيشينه نظري,دانلود فصل دوم پايان نامه,دانلود پاورپوينت ,طرح توجيهي ,فايل گزارش كاراموزي ,كارت ويزيت 6,كارت ويزيت5,كارت ويزيت4,پايان نامه ,پروژه مالي رشته حسابداري

فايل انلاين

دريافت مباني نظري حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بي آر تي، پاركينگ، ايستگاه

مباني نظري حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بي آر تي، پاركينگ، ايستگاه

مباني نظري حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بي آر تي، پاركينگ، ايستگاه

 

توضيحات دانلود


دسته: مباني و پيشينه نظري
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 78 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 71

مباني نظري حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بي آر تي، پاركينگ، ايستگاه
=======================================================
تمامي فايل هاي سيستم، توسط كاربران آن آپلود مي شود. اگر در فايلي تخلفي مشاهده كرديد و يا مالك پزوژه اي
بوديد كه از وجود آن در سايت رضايت نداشتيد با ما تماس بگيريد، در اسرع وقت به گزارش شما رسيدگي مي شود.
=======================================================

info@cero.ir || cero.ir@yahoo.com || filecero@gmail.com || فرم تماس با ما
=======================================================

مباني نظري حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بي آر تي، پاركينگ، ايستگاه

مشخصات محصول:
توضيحات: فصل دوم پايان نامه كارشناسي ارشد (پيشينه و مباني نظري پژوهش)
همراه با منبع نويسي درون متني به شيوه APA جهت استفاده فصل دو پايان نامه
توضيحات نظري كامل در مورد متغير
رفرنس نويسي و پاورقي دقيق و مناسب
منبع : انگليسي وفارسي دارد (به شيوه APA)

خلاصه اي از كار:

تاريخچه حمل و نقل در جهان و ايران :

بررسي­هاي تاريخي آشكار نموده است كه از آغاز زندگي بشر در كره خاكي موضوع حمل و نقل و جابجائي انسانها و كالا مطرح بوده است. در زمينه تكامل و تحول حمل و نقل مدارك روشن و گويا در دسترس محققين نبوده است و تصاويري كه از آن زمان به صورت فسيل به جا مانده به سختي از روي آنها به وضع حمل و نقل انسانهاي اوليه پي برده­اند. روي اين اصل،‌ اطلاعات در اين مورد مبتني بر حدسيات بوده است و آنچه كه مسلم است زنان در آن زمان در حمل و نقل نقش اساسي داشته­اند كه با وسائل سنتي محموله­هاي خودشان را به محل مورد نظر حمل مي­كردند و به اين ترتيب انرژي آنها بدون اينكه در توليد مورد استفاده قرار بگيرد بيهوده تلف مي­شد. بررسي­هايي كه در اين زمينه بعمل آمده حاكي از آن است كه در اروپاي شرقي از "سورتمه" بعنوان وسيله نقليه استفاده مي­شد، در مصر و آشور هم از سورتمه براي جابجائي بارهاي سنگين بهره­برداري مي­كردند. (A. Burns , William: 1956)

...................

- سابقه اتوبوسراني در كشورهاي پيشرفته:

با مطالعه و بررسي كشورهاي توسعه يافته جهان هيچ سند قابل استناد و معتبر درخصوص اتوبوسراني مشاهده نكرديم. هرچند كه هم­اكنون در بيشتر اين گونه كشورها وسائط نقليه پيشرفته ازقبيل مترو- مونوريل-...........

...................

- سابقه اتوبوسراني در كشورهاي در حال توسعه :

در كشورهاي در حال توسعه نيز درخصوص راه­اندازي سيستم اتوبوسراني مطلب و سندي به غير از مواردي كه در چند كتاب به آن اشاره شده موردي نبوده، و همه به سالنامه جينز اشاره كرده­اند.

.....................

- سابقه اتوبوسراني در ايران :

براي ايران نيز سند مدون موجود نمي­باشد و تنها اطلاعات در مورد اتوبوسراني شهر تهران مي­باشد كه آن هم توسط شركت واحد به چاپ رسيده است. براساس نوشته مذكور، نخستين وسيله نقليه عمومي كه در پايتخت آغاز به كار كرده، واگن اسبي بود. بلژيكي­ها، بعد از ايجاد راه­آهن حضرت عبدالعظيم (ماشين دودي)..........

................

- تاريخچه پيدايش سامانه اتوبوس تندرو:

مبدأ پيدايش اتوبوس تندرو را مي­توان در امريكاي لاتين جستجو كرد. در جايي كه طراحان سيستم­هاي حمل و نقل به دنبال راهكار مناسبي از نظر هزينه براي مقابله با وضع دشوار حمل و نقل شهري بودند. رشد سريع مراكز شهري در امريكاي لاتين در اواسط دهه 1970 مشكلات زيادي را براي مسئولان حمل و نقل شهري ايجاد نمود. رشد زياد مهاجرت به شهرها و افزايش جمعيت شهرها و همچنين وجود منابع محدود مالي باعث شد تا مسئولين و طراحان شهري در امريكاي لاتين با مشكلات عديده­اي مواجه شوند و به منظور مقابله با مشكلات مربوط به حمل و نقل به دنبال يك سامانه جديد حمل و نقل شهري باشند.

راهكاري كه درنهايت مورد تأئيد مسئولين امر قرار گرفت ايجاد سيستم اتوبوس تندرو بود. سيستمي كه به عنوان متروي زميني شناخته مي­شد و نسبت به اتوبوس­هاي معمولي مزاياي زيادي را به همراه داشت (مهندسين مشاور آتيه­ساز شرق؛ 1386 : 5).

..................

- سيستم بي آر تي و تجارب جهاني :

گزارش­هاي معتبر جهاني نشان مي­دهند كه در شهرهاي بزرگ سالانه در حدود 3/0 تا 2/1 درصد از سفرهاي انجام شده با حمل و نقل همگاني كاسته مي­شود. تجربه حاكي از آن است كه سيستم اتوبوس تندرو به عنوان يك رقيب براي وسائل نقليه شخصي مي­تواند جايگاه از دست رفته سيستم­هاي حمل و نقل همگاني را به دست آورد.

...............

- ايالات متحده امريكا :

طي بازديدي كه گروهي از كارشناسان حمل و نقل ايالات متحده امريكا از كورتيبيا در سال 1998 انجام دادند ويژگي­هايي در مطالعات و بازديد خود بدين شرح ارائه نمودند:

...............

- گوانگژو چين:

حدود 5/22 كيلومتر مسير اتوبوس سريع­السير در 21 فوريه ايجاد گرديد كه به جي­بي آرتي[1] معروف است كه داراي خصوصيات زير است:

...................

- كوريتيبا – برزيل:

سيستم اتوبوسراني كوريتيبا به عنوان جزء تشكيل­دهنده يك طرح بزرگ جامع توسعه­يافته است كه هدف طرح شامل گسترش شعاعي شهر در طول 5 كريدور (محورهاي ساختاري) بوده كه حمل و نقل و كاربري........

...........

- بوگاتا- برزيل:

ميزان استفاده از حمل و نقل همگاني اين شهر با وجود اينكه تنها 2 خط از 22 خط طراحي شده اجرا.............

...............

- پكن:

..................

- فرانسه :

.................

- ايران:

ارائه خدمات بهينه با ميزان دسترسي آسان همواره در اولويت­هاي برنامه­هاي مديران شهري در سراسر دنيا به شمار مي­آيد. در اين ميان كلان­شهرهايي كه در آنها مديريت واحد شهري به واقع عينيت يافته است روند ارائه خدمات و تنوع آن بيشتر به چشم مي­خورد.

..................

اتوبوس:

اتوبوس (Autobus)  از ريشه فرانسوي و نوعي از اتومبيل با اطاق دراز و صندلي­هاي متعدد است كه معمولاٌ در شهر و بيرون از شهر براي رفت و آمد به كار مي­رود. اتوبوس به وسيله ترابري جمعي شهري است كه به سرمايه­گذاري كمي احتياج دارد و به سرعت قابل توسعه است. خطوط اتوبوس را به سادگي مي­توان تغيير داد و با توجه به امكان تغيير تعداد آن، تطابق اين سامانه در مقابل تغييرات تقاضاي رفت و آمد بسيار خوب است و از نظر تراكم مسافر و جابجائي بسيار عالي است. اتوبوس يكي از اقتصادي­ترين سامانه­هاي رفت و آمد شهري مخصوصاٌ براي مناطقي با حجم ترافيك كم و يا متوسط مي­باشد. اين سامانه در همه شرايط آب و هوايي عمل مي­كند (ميرزا عليان، علي؛ 1377: 25).

................

- ايستگاه :

مكاني است در امتداد يك خط اتوبوسراني براي توقف اتوبوس در طول خط و اجازه استفاده مسافر اتوبوس از خط در آن ايجاد مي­شود (موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي؛ 1381: 1).

...................

ايستگاه­هاي كنار خياباني:

اين­گونه ايستگاه­ها در كنار خيابان و بدون هيچ تغييري در خيابان و يا پياده­رو ايجاد مي­شوند. مزاياي اين ايستگاه عبارتند از :

................

مزايا و معايب ايستگاه پهلوگاهي:

...............

- مكان­يابي ايستگاه اتوبوس:

اصلاح و بهسازي ايستگاه­هاي حمل و نقل به منظور تأمين راحتي و ايمني مسافران و ايجاد نظم و انضباط در توقف اتوبوس­ها انجام مي­شود. در طراحي بهينه ايستگاه­ها موارد زير مورد نظر مي­باشد:

..................

- فاصله ايستگاه­هاي اتوبوس:

فواصل بين ايستگاه­ها و طراحي آن بعنوان يكي از مهم­ترين عوامل در طراحي سيستم خطوط ويژه با ظرفيت بالا به شمار مي­رود. هرچند تأمين فضاي لازم جهت سبقت گرفتن توأم با سيستم فروش بليط مناسب مي­توان ميزان بهره­وري را به طور قابل توجهي افزايش دهد (طيباني، 1375: 19).

..................

- ترافيك :

ترافيك پديده­اي است ناشي از جابجايي انسان، حيوان، كالا و وسايل نقليه از نقطه­اي به نقطه­اي ديگر. اصول سه گانه ترافيك شامل: مهندسي، آموزشي و اجراي مقررات مي­باشد.

امروزه يكي از مسائل شهرها بخصوص شهرهاي بزرگ، حمل و نقل و ترافيك شهري است. همچنين كمبود و نارسائي در سيستم حمل و نقل زميني به خصوص سيستم­هاي حمل و نقل شهري به عنوان يكي از موانع رشد و توسعه كشوري به شمار مي­رود (بررسي وضعيت سيستم اتوبوسراني شهري كشور 1375).

..................

- مهندسي ترافيك:

شاخه­اي از مهندسي است كه با برنامه­ريزي، طراحي هندسي،‌مديريت و كنترل ترافيك در ارتباط بوده و روابط بين وسايل نقليه و شبكه ارتباطي را در جهت رسيدن به ترددهاي راحت و كارآمد، توأم با ايمني كافي، براي افراد و كالا مورد مطالعه قرار مي­دهد. در مباحث مهندسي حمل و نقل و ترافيك، هنگامي حمل و نقل عمومي مؤثر خواهد بود كه به صورت مكمل با ساير شيوه­هاي جابجائي برنامه­ريزي شود.

..............

- مديريت ترافيك :

.................

- ضايعات ترافيك :

.................

- حمل و نقل هوشمند:

...................

- اجزاء اصلي ITS  در سيستم اتوبوس سريع شامل :

..............

- پاركينگ :

..............

-خطوط اتوبوسراني :

...............

- انواع خطوط درون­شهري :

الف) سرويس اتوبوس عادي : در اين خطوط فاصله ايستگاه­هاي اتوبوس حداقل 200 متر و حداكثر 600 متر است. در اين مدل توقف اتوبوس در هر ايستگاه الزاميست كه باعث طولاني شدن زمان سفر مي­شود.

..................

- خطوط ويژه اتوبوسراني :

................

-انواع خطوط ويژه :

...................

- سيستم سريع اتوبوسي :

.................

- سامانه اتوبوس­هاي تندرو:

................

- بي آر تي چيست؟

................

- زمينه شكل­گيري بي آر تي:

.................

- نقش اتوبوس تندرو در حمل و نقل شهري:

.................

- خصوصيات بي آر تي:

...............

- ميزان و چگونگي تفكيك مسير حركت:

................

- مزايا و معايب سيستم اتوبوس تندرو:

...............

منابع فارسي :

  1. افندي­زاده، شهريار، صدرالديني، محمدرضا، (1381)، بررسي و ارزيابي شبكه اتوبوسراني درون­شهري، صنعت حمل و نقل، شماره 213، ص 88-99
  2. اقباليان، علي، واحدوحدت كار، مهدي، بررسي و ارزيابي بكارگيري سامانه­هاي پيشرفته حمل و نقل عمومي در ناوگان اتوبوس­راني شهر تهران، هشتمين كنفرانس مهندسي حمل و نقل و ترافيك ايران، 1387

.........................

...................


[1] GBRT

 

لطفا پيش از دانلود حتما به اين نكات توجه نماييد (كليك كنيد)

خريد

شماره تماس پيامكي براي مواقع ضروري : 09010318948

برچسب ها : مباني نظري حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بي آر تي، پاركينگ، ايستگاه , تاريخچه حمل و نقل در جهان و ايران , مباني نظري حمل و نقل , اتوبوس تندرو


برچسب: مباني نظري حمل و نقل، اتوبوس تندرو، بي آر تي، پاركينگ، ايستگاه، تاريخچه حمل و نقل در جهان و ايران،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۲۱:۵۷ توسط:نادر مقدس موضوع: مباني و پيشينه نظري